Mladí hasiči

Velká část dnešních členů začínala právě v dětském oddíle a některým se hasičské řemeslo stalo tak oblíbené, že jsou členy dodneška a proto se SDH  ze Lhotky rozhodl zavést činnost mladých hasičů.

img_6457

img_6453

Do činnosti hasičské mládeže se zapojuje mnoho věcí. Její náplní je teoretická i praktická příprava, přizpůsobená samozřejmě věku a schopnostem dětí. Nehrajeme tedy jen hry, ale učíme se pracovat s hadicemi, znát hasicí přístroje, hasičskou techniku, základy první pomoci, ale rovněž dovednostem manuálním. Vždyť vázat uzle, překonat překážku po laně, vyšplhat, orientovat mapu pomocí buzoly apod. patří k nezbytným základům úspěchu. O tom, jak jsme se přes rok připravovali, img_6462nám ukáže soutěžní hra Plamen. Ta se koná každý rok ve dvou okresních kolech, jarním a podzimním. Na jaře se soutěží v požárním útoku a podobných, na hasičskou činnost specializovaných disciplínách, naopak na podzim má soutěž charakter orientačního běhu, kdy je na trase rozmístěno několik stanovišť a družstvo zde plní úkoly jako je střelba ze vzduchovky, vázání uzlů, první pomoc a podobně.

Hasičem se chce stát každý. Pokud chce i vaše dítě zjistit, co je to být hasičem, najít si nové kamarády, zažít spoustu zábavy, přijďte mezi nás. Tréninky se konají každý pátek od 16:00 hod na hasičárně ve Lhotce.

img_6476

INFO OHLEDNĚ TRÉNINKŮ