Lhotka 27.8.2016

      Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Lhotka 27.8.2016

Poslední krásnou prázdninovou sobotu jsme pořádali pohárovou soutěž u nás ve Lhotce. Přijelo k nám celkem 13 družstev, 9 mužských a 4 ženské.

Ještě před zahájením samotné soutěže si své síly změřili domácí mladí hasiči, kteří si zaběhli před zraky diváků šest požárních útoků. Následně byly obě družstva odměněna.

lhotka20161

Samotná pohárová soutěž “O putovní pohár starosty obce Lhotka” vypukla ve 14 hodin startem domácí družstva mužů. Krásně rozběhlý útok, nicméně zacvakání při přepoji značí čas 22:882 s, ze kterého muži moc nadšeni nejsou. Následují muži ze sousedních Metylovic. Celkově to mají také hezky rozběhlé, avšak levý proudař kvůli prasklé hadici nestihl sestříknout svůj terč. Svůj pokus opakují hned po mužích ze Žabně s časem 27:644 s. Opakovaný pokus mužů z Metylovic ukazuje čas 21:334 s a tím posunuje domácí muže na 2.místo. Dále se na základnu chystají domácí ženy, kterým se na této trati zatím moc nedařilo a vyhrály zde pouze jednou. Levý terč je shozen v čase 25:991 s, ale ještě není vyhráno, následují ještě tři ženské družstva. Muži z Brušperku poslední dobou běhají moc pěkné časy, tak uvidíme, co letos předvedou ve Lhotce. Na pravém proudu mají posilu z Frýdku, nicméně voda přišla moc brzy a jejich levý proudař nedoběhl. Sedmé se chystají ženy z Palkovic s na pravém proudu lhoteckým proudařem. Pěkný útok, ale čas 26:272 s jim stačí pouze na 2.místo. Ženy ze Pstruží s časem 29:295 s zaujímají 3.místo. Posledním ženským družstvem jsou ženy z Brušperku. Oproti loňskému roku vidíme zlepšení, ale bohužel na přední pozice už to nestačí. Muži z Palkovic se umisťují na 3.místě. Mužům z Frýdku vypomohly dvě ženy, nicméně špatně nabraná voda a vzduch v hadicích nepřináší nic lepšího než čas 30:485 s. Muži ze Starého města mají problémy s nezapojeným rozdělovačem a dosahují tak času 42:936 s. Chlapi z Vyšních Lhot dokončují až v čase 41:922 s na pravém proudě. Posledním soutěžním družstvem letošního ročníku jsou muži z Hukvald, kteří s menšími problémy na zadních pozicích dosahují času 31:715 s.

lhotka2016foto

VÝSLEDKY

FOTO

VIDEO