Hasičský zájezd 11.5.2019

V sobotu 11. května uspořádal náš spolek dobrovolných hasičů zájezd do Vizovic.Odjezd byl v 6:30 od hasičské zbrojnice. První na programu byla návštěva sklárny Glass Atelier Morava, kde jsme se podrobně seznámili s ruční výrobou uměleckého i tradičního skla. Po prohlídce zde byla možnost zakoupit si originální sklářské výrobky. Poté jsme se přesunuli do vizovické likérky , kde je pro návštěvníky vybudováno krásné exkurzní centrum Destillery land Rudolf Jelínek. Absolvovali jsme zde za doprovodu průvodkyně zajímavou prohlídku, která nám přiblížila tradici a umění přeměny různých ovocných plodů ve vysoce kvalitní destiláty a rovněž nám zde byla představena původní „fabrika“ v niž se prolínají tradiční výrobní postupy s nejmodernějšími technologiemi. Po prohlídce zde byla opět možnost zakoupení tradičních destilátů za příznivé ceny. Následoval oběd v místních vizovických hospůdkách a poté jsme se opět vydali na další společnou prohlídku, tentokrát hasičského muzea. Expozice byla sice maličká, nicméně prezentace člena místního sboru byla naprosto vyčerpávající. Návrat do Lhotky byl okolo 16. hodiny, poté následovalo posezení a volná zábava v hasičské zbrojnici. I přes deštivý květen nám v tento den počasí přálo, zájezd se nám vydařila už přemýšlíme kam pojedeme příště.